Mock Auditions

Spring 2017 Mock Audition Schedule

February 14

9:00a.m. – 1:30p.m.

Mikowsky Hall

·         9:00a.m.         Manuel Lopez Samame

·         9:20a.m.               Hannah Murphy

·         9:40a.m.               Jingjing Wang

·         10:00a.m.            Minwoo Kang

·         10:20a.m.            Xue Su

·         10:40p.m.            Christopher Lindgren

·         11:00a.m.            Jakob Uschold

·         11:20a.m.            JiWeon Ryu

·         11:40a.m.            Lindsay Laird

·         12:00p.m.            Abe Masso 

 

February 16

Miller Recital Hall

9:00a.m. – 2:00p.m.

·         9:00a.m.               Camille Le Mezo

·         9:20a.m.               Robert Patrick

·         9:40a.m.               Myles Blakemore

·         10:00a.m.            Jasper Davis

·         10:20a.m.            Break – Fire Drill

·         10:40a.m.            SuHyun Park

·         11:00a.m.            BREAK

·         11:30a.m.            Yura Oh

·         11:50a.m.            Alexander Clark

·         12:10p.m.            Daphne Gooch

·         12:30p.m.            David Derrico

·         1:20p.m.              Yangzi Wang

·         1:40p.m.              Philo Lee

February 23
Percussion Mock Auditions

Neidorff-Karpati Hall

10:00a.m. – 1:00p.m.

·         10:00a.m.            Matthew Mitchener

·         11:00a.m.            Marcelina Suchocka

April 28

Percussion Mock Auditions

Ades Performance Space

9:00a.m. – 1:00p.m.

·         9:00a.m.               Marcelina Suchocka

·         10:00a.m.            Matthew Mitchener

 

April 28

9:00a.m. – 2:00p.m.

Room 420

·         9:00a.m.               Camille Le Mezo

·         9:20a.m.               Robert Patrick

·         9:40a.m.               Myles Blakemore

·         10:00a.m.            Jasper Davis

·         10:20a.m.            Break – Fire Drill

·         10:40a.m.            SuHyun Park

·         11:00a.m.            Abe Masso

·         11:20a.m.            Yura Oh

·         11:50a.m.            Tian Zhao

·         12:10p.m.            Daphne Gooch

·         12:30p.m.            

·         1:20p.m.              Yangzi Wang

·         1:40p.m.              Philo Lee

 

April 28

10:00a.m. – 3:00p.m.

Miller Recital Hall

·         10:30a.m.            Xue Su

·         10:50a.m.            Lindsay Laird

·         11:10a.m.            Jingjing Wang

·         11:30a.m.            Minwoo Kang

·         11:50a.m.            Manuel Lopez Samame

·         12:10p.m.            Hannah Murphy

·         12:30p.m.            Jakob Uschold

·         12:50p.m.            JiWeon Ryu

·         1:10p.m.              Alexander Clark

·         1:30p.m.              Abe Masso

·         1:50p.m.              Julia Ahyoung Choi

·         2:10p.m.              Caroline Bembia

·         2:30p.m.              Christopher Lindgren